تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

اخاذی از ثبت ‌نام کنندگان در سایت‌ های همسریابی با جنسیت دروغین

سرهنگ علی ‌اکبر کیانی افزود: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر مزاحمت و اخاذی از وی در فضای سایبری، رسیدگی به پرونده این شهروند در دستور کار کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) گناباد قرار گرفت.
وی اظهار کرد: شاکی این پرونده در اظهارات اولیه خود از مزاحمت ‌های پیاپی فرد ناشناس شکایت داشت که با تحت فشار قرار دادن و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکی، بردن آبروی وی در محل کار، تحصیل و زندگی قصد اخاذی 60 میلیون ریالی از وی دارد.
وی گفت: کارشناسان پلیس فتا در پی بررسی‌ های لازم متوجه شدند شاکی با عضویت در سایت همسریابی قصد پیدا کردن همسر ایده‌ آل و دلخواه خود را داشته و در همین رابطه با ثبت نام در یکی از این سایتها و درج مشخصات خود و افشای یک ‌سری اطلاعات خصوصی و محرمانه خود موجب به خطر افتادن هویتش شده است.
سرهنگ کیانی افزود: با تلاش کارشناسان، عامل تهدید به انتشار تصاویر و هتک حرمت شاکی که مرد زن نما بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی اظهار کرد: متهم 24 ساله پس از رویارویی با ادله غیر قابل انکار جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد، با ثبت نام در سایت همسریابی ایجاد پروفایل دخترانه و معرفی خود به نام مستعار ریحانه سعی داشت سوژه مورد نظر را پیدا و پس از شناسایی وی خود را دلخواه و مجذوب او نشان‌ دهد.
وی گفت: متهم در ادامه اعترافات خود عنوان کرد برای ادامه فرایند شناخت، از سوژه مورد نظر می‌ خواهد تعدادی از عکس‌ های خصوصی خود را برای وی بفرستد و با به دست آوردن اطلاعاتی از وی و تهدید به انتشار این اطلاعات، مبلغ مورد نظر را از سوژه درخواست می کند.
فرمانده انتظامی گناباد با بیان اینکه هیچیک از سایت‌ های همسریابی در اینترنت و شبکه‌ های اجتماعی دارای مجوز قانونی نیستند و به مکانی برای اختفای افراد سودجو و فرصت طلب مبدل شده اند، از کاربران شبکه‌ های اجتماعی خواست با توجه به هویت پنهان افراد در فضای سایبری هرگز برای پیدا کردن همسر ایده‌ آل خود تنها به آشنایی در این فضا اکتفا نکنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد