تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 2 آبان 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 18 ربيع أول 1443.
تاریخ قمری :
Oct 24 2021.
تاریخ میلادی :

نقشه گناباد

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

توسعه اقتصادی نیازمند جلب مشارکت مردم است

گناباد- ایرنا- نایب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: توسعه و رونق اقتصادی مطلوب، نیازمند رفع تنگ نظری‌ها و هم افزایی و جلب مشارکت مردم است.

محمود سیادت روز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی گناباد گفت: بزرگترین مشکل و ضعف و مانع جذب گردشگر در شهرستان‌هایی که دارای ماهیتی سنتی هستند یک سری تنگ نظری‌ها و سخت گیری های بی مورد است.  

وی افزود: تا زمانی که نگاهمان تغییر نکند و به مردم میدان ندهیم و هم افزایی لازم بین بخش‌های مختلف وجود نداشته باشد در این زمینه موفق نخواهیم بود.

او ادامه داد: اتاق بازرگانی به عنوان معین اقتصادی در گناباد تلاش می کند با نگاه ترویجی و مشارکتی از ظرفیت بخش خصوصی و مردمی برای اجرای طرح‌های توسعه و رونق اقتصادی در مناطق روستایی بهره بگیرد.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی، صنابع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: اجرای طرح خط اتصال راه آهن مشهد به چابهار اقدام بسیار مهمی برای رونق اقتصادی کشور و این منطقه است و با توجه به تمایل زیاد هندی‌ها به اجرای این طرح و تاثیرگذاری آنها در معافیت و کاهش تبعات تحریم و از طرفی مسائل امنیتی در خلیج فارس اجرای طرح یاد شده موجب افزایش رونق اقتصادی منطقه می شود.

سیادت افزود: با توجه به مشکلاتی که استان کرمان در مسیر تولید انبوه پسته با آن مواجه شده و عمق چاه‌های آب این استان به ۳۰۰ متر رسیده است استان خراسان رضوی با قابلیت‌های خود توانایی تبدیل به قطب تولید پسته کشور را در آینده نزدیک دارد و گناباد از نقشی محوری در این راستا برخوردار است.

فرماندار گناباد نیز در این نشست گفت: نرخ‌های جدید حمل و نقل موجب افزایش قیمت جا به جایی کالا از جمله نهاده های دامی و گوشت در این شهرستان به نسبت دیگر مناطق به خصوص مشهد شده است و کالا از بندرعباس به مشهد انتقال یافته و  از آنجا به گناباد منتقل می شود که این مساله موجب افزایش هزینه تمام شده آنها در این شهرستان شده است.

حامد قربانی افزود: با وجود پیگیری‌های متعدد به دلیل مشکلاتی مانند کمبود نیروی انسانی دفتر ناظر گمرک در گناباد راه اندازی نشده است و با توجه به قابلیت‌های این شهرستان راه اندازی این دفتر، بین بازرگانان این منطقه با سایر نقاط رقابت ایجاد می کند و هزینه حمل و نقل صادرات را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: اشتغال پایدار و رفع موانع تولید و رونق اقتصادی رویکرد مهم دولت دوازدهم است و  طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی موسوم به مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت‌های معین‌های اقتصادی بستر این مهم را هموار می کند.

بر اساس تفاهمنامه طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی خراسان رضوی اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی این استان به همراه بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی به عنوان معین اقتصادی شهرستان گناباد تعیین شده اند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد