تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
جمعه 17 مرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الجمعة 18 ذو الحجة 1441.
تاریخ قمری :
Aug 07 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

کمبود زیرساختها مانع توسعه کیفی ورزش بجستان است

رییس اداره ورزش و جوانان بجستان کمبود زیرساختها را مانع مهم توسعه کیفی ورزش این شهرستان دانست و خواستار توجه بیشتر مسوولان ذیربط نسبت به رفع این مشکل شد.

علی اصغر اکبری روز سه‌شنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود پتانسیل‌های بالقوه بجستان در رده‌های مختلف رشته‌های ورزشی به دلیل کمبود زیرساخت‌های لازم امکان به فعلیت رساندن آن‌ها  فراهم نشده است.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های ورزشی بجستان متناسب با نیازهای این شهرستان افزایش نیافته و فضاهای ورزشی موجود از استاندارد و کیفیت لازم برخوردار نیستند و احداث سالن ورزشی مخصوص مسابقات در این شهرستان ضروری است.

وی گفت: علاوه بر لزوم استانداردسازی فضاهای موجود با توجه به ظرفیت‌های مناطق شهری و روستایی بجستان احداث ۱۰ خانه ورزش در روستاها و خانه تنیس ، دیواره صخره نوردی و پیست مناسب اسکیت از دیگر نیازهای ورزشی بجستان به شمار می‌رود.

اکبری افزود: با صرف ۶ میلیارد ریال اعتبار طرح‌های عمرانی ورزشی طی ۲ سال گذشته در بجستان اجرا شد که از جمله آنها می‌توان به احداث پیست رقابت‌های اسب سواری، خانه ورزش روستایی، دیوار کشی مجموعه ورزشی شهید عبدالهی و امثال آن  اشاره کرد.

وی اظهار داشت: طی این مدت ۱۵ خانه ورزش روستایی با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث و به بهره برداری رسیده است و سه زمین چمن مصنوعی نیز در این شهرستان در دست اجراست.

وی جلب مشارکت خیران ورزش یار را برای احداث و توسعه کمی و کیفی فضاهای ورزشی بجستان مهم دانست و گفت: خیران در کنار احداث فضاهای آموزشی به بخش ورزش هم توجه بیشتری داشته باشند.

اکبری افزود: احداث استخر سرپوشیده به عنوان یکی از نیازهای مهم بجستان طی ۱۰ سال گذشته به دلیل مشکلاتی متوقف شده و به اتمام نرسیده بود و به همین دلیل نوجوانان و جوانان بجستانی مجبور بودند برای استفاده از فضای مناسب به گناباد عزیمت کنند که با تلاش مسوولان ذیربط  این استخر در سال ۱۳۹۶ با هزینه حدود ۴۰ میلیارد ریال تکمیل و به بهره برداری رسید و با این اقدام یکی از نیازهای مهم ورزشی مردم منطقه رفع شد.

رییس اداره ورزش و جوانان بجستان اظهار داشت: این  شهرستان در رشته های ورزشی شطرنج و ورزش‌های همگانی و روستایی و ورزش‌های بانوان و والیبال و فوتبال دارای استعدادهای خوبی است و طی ۲ سال گذشته به رتبه‌های نخست رقابت‌های کشوری و استانی دست یافته و یکی از سه شهرستان نخست استان خراسان رضوی به شمار می‌رود.

وی گفت: تعداد هیات‌های ورزشی بجستان طی ۲ سال گذشته از هشت به ۲۷ هیات افزایش یافته است.

تعداد ورزشکاران سازمان یافته بجستان در رشته های مختلف ورزشی نیز از ۲۵۰ نفر در سال ۱۳۹۶ به حدود یک هزار نفر در سال جاری رسیده است.

هم اکنون هفت فضای ورزشی شهری با ۱۹ هزار و ۵۶۰ متر مربع و ۶ مکان ورزش روستایی با وسعت ۲۰ هزار و ۱۹۵ مترمربع در بجستان فعال است.

شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

منبع:ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد