تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
پنجشنبه 21 فروردين 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 16 شعبان 1441.
تاریخ قمری :
Apr 09 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

313 میلیارد ریال در اجرای طرح تحول نظام سلامت در گناباد و بجستان هزینه شد

به گزارش مجله باران کویر، دکتر رضا احمدی روز سه شنبه گفت: از این میزان 235 میلیارد ریال در حوزه درمان و در قالب بسته های هفت گانه طرح تحول نظام سلامت شامل هتلینگ، ترویج زایمان طبیعی، حمایت از ماندگاری پزشکان و حمایت از بیماران صعب العلاج و بقیه در بخش بهداشت هزینه شده است.
وی اظهار کرد: مهمترین دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در حوزه درمان گناباد و بجستان، کاهش پرداختی بیماران بستری از 35 درصد به هفت درصد، ترویج زایمان طبیعی و کاهش تعداد سزارین از بیش از 40 درصد به 34 درصد، جذب متخصصان جدید در راستای حمایت از ماندگاری پزشکان و پوشش بهتر مناطق کم برخوردار بوده است.
وی سایر تحولات این بخش را ایجاد چهار کلینیک ویژه تخصصی و معاینه بیماران توسط پزشکان متخصص با تعرفه دولتی و کاهش مراجعه بیماران سرپایی به بخش خصوصی، آغاز ایجاد کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی گناباد در محل بیمارستان در حال احداث علامه بهلول گنابادی از محل اعتبارات این بخش ذکر کرد.
احمدی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش پزشکی در شهرستانهای گناباد و بجستان نیز دستاورهای بسیار به دنبال داشته که مهمترین آنها ارتقای هماهنگی بین دانشگاه علوم پزشکی گناباد و دانشگاههای بزرگ کشور، تشکیل کارگروههای دانش بنیان با حضور استادان و دانشجویان نخبه و راه اندازی و تجهیز مرکز آموزش مجازی و مراکز بالینی و آزمایشگاههای دانشگاه به تجهیزات پیشرفته مورد نیاز بوده است.
وی افزود: اجرای طرح پزشک خانواده به عنوان یکی از بخشهای طرح تحول نظام سلامت موجب جلوگیری از مراجعه های بی مورد بیماران به کلینیکهای تخصصی ، تخصیص به موقع اعتبارات و یکپارچه سازی سامانه های ثبت اطلاعات این طرح شده است.
وی مهمترین مشکلات و نقاط ضعف اجرای طرح تحول نظام سلامت در این مناطق را تناسب نداشتن پرداخت ها در بخشهای دولتی و خصوصی، تاخیر در پرداخت حقوق پزشکان و کارکنان مراکز درمانی و گاهی مراجعه بی مورد بیماران به پزشکان به دلیل تعرفه های اندک در بخش سرپایی برشمرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد اظهار کرد: هم اکنون در برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی به ویژه رشته های جراحی مغز و اعصاب و فوق تخصص گوارش در شهرستانهای گناباد و بجستان با کمبودهایی مواجه هستیم که پیگیری هایی برای جذب این متخصصان در سالجاری در دست انجام است.
طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از اقدامهای مهم دولت یازدهم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرفصلی تازه در تاریخ سلامت کشور از پانزدهم اردیبهشت 1393 آغاز شد.
130 هزار نفر جمعیت شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.
1400 دانشجو در 22 رشته و مقطع تحصیلی در دانشکده های پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول تحصیل هستند.
استان خراسان رضوی دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و مشهد و دو دانشکده پزشکی نیشابور و تربت جام است.

منبع ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد