تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
پنجشنبه 21 فروردين 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 16 شعبان 1441.
تاریخ قمری :
Apr 09 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

انتصاب علی اکبر عجم سرپرست دانشگاه پیام نور گناباد

به گزارش مجله باران کویر، حجه السلام صادقی نسب امام جمعه گناباد در جلسه انتصاب سر پرست پیام نور گناباد با اشاره به سخن ائمه اطهار  فرمود:

همه مدیران و مسئولان باید حداکثر استفاده از فرصت مدیریت و مسئولیت برای خدمت رسانی به مردم را نمایند؛ و از طرف همه آحاد و اقشار مردم ازهمه افرادی که قدمی را برای رفع مشکلات این شهرستان برداشتند؛ تقدیر و تشکر نمود. این جلسه برای تکریم کاظم گلباف سرپرست سابق پیام نور که یک مسئول خدمت گذار و موفق برگزار شده است؛ از تلاش های ایشان صمیمانه تقدیر کند، که در فرصت نسبتا طولانی، حداکثر استفاده را برای خدمت رسانی و توسعه فضاهای عمرانی پیام نور تلاش بسیار نمود را؛ لازم دانست؛ که در مسائل آموزشی و جذب رشته های مختلف بخصوص در تحصیلات تکمیلی و مسائل فرهنگی و توفقات متعدد موفق بودند و در شهرستان به عنوان شخص فرهنگی شناخته می شود و همکاری لازم را برای همه تشکل ها داشت.
محمد علی نبی پور فرماندار گناباد گفت: دانشگاه و آموزش عالی در هر منطقه و کشوری یکی از بنیادهای توسعه بخصوص توسعه دانش محور بوده و هست. دانشگاه پیام نور و دانشگاههای دیگر یکی از افتخارات شهرستان بوده و هست؛ که بیش از 3 دهه از شکل گیری در کشور می گذرد و هدف اصلی از شکل گیری این مجموعه ورای اهداف متعدد که داشته است؛ دو موضوع بوده است یکی عدالت آموزشی در سطح کشور علی الخصوص در مناطق محروم به وجود بیاید؛ که این دانشگاه به درجات بالا تر دست یابد.
دانشگاه پیام نور گناباد نیز از زمان شکل گیری شاید یکی از مهمترین مباحث آن در راستای همین اهداف باشد؛ و توانسته در این مسیر قدم های ارزشمندی بردارد که بسیار ارزشمند است. این دانشگاه نقش خود را بخوبی ایفا نموده و از این به بعد نیز باید در راستای تقویت نقش این دانشگاه قدم برداشته شود.
وی افزود: در مسیر حرکت شاید وارد مرحله دوره چهارم افزایش کیفی شده است؛ از ستاد استان و کشوری و مسئولین خواستار شد که با تاکید به این مرحله جدید که دانشگاه وارد شده است؛ افزایش کیفیت آموزش در دانشگاه گناباد اهتمام ویژه ای داشته باشد. دانشگاه پیام نور به صورت جدی دانشجو محور است؛ و به این نکته توجه  شود که اگر این محوریت بر عهده دانشجو است؛ را با امکانات کمک آموزشی، اساتید با ارزش و با سواد تکمیل شود؛ قطعا موفقیت این حوزه دو چندان می شود؛ زمانی می توان، دانشجو و فارغ التحصیل کارا داشت که حتما کیفیت کارها بالاتر شود و دانشگاه در این مرحله به این مبحث ورود پیدا نماید. اگر در گذشته نیز بحث گسترش کمی پیام نور بدون توجه و کار کارشناسی عنایت داشته است؛ امّا دولت 11 در بحث گسترش کمی در دانشگاههای پیام نور اولا پیشگیری نموده است ثانیا تاکید نموده است که این مجموعه هایی که وجود دارد را کیفی نماید ؛ تاکیدم بر این است که دانشگاه پیام نور گناباد با توسعه ای که در آن ایجاد شده به سمت کیفی گرایی و افزایش کیفیت آموزش و ارتقای دانش دانشجویان پیش رود و توجه به تنوع رشته های بالاتر نیز توسعه یابد.
کاظم گلباف سرپرست سابق پیام نور در پیرامون کارهایی که نموده است؛ افزود: در این مدت به دیوار کشی، ساخت سالن 2000 متری ورزشی، سالن غذا خوری و فضای سبز دانشگاه را پرداخته است؛ و 5 هیئت علمی را در مدت ریاست خود جذب نموده است.
محمدعلی داوریار سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: ابر دانشگاه پیام نور که به اندازه چند وزارت خانه وسعت دارد؛ غریب به 14 تا 15 هزار کارمند و استاد درسطح کشور دارد. 550 هزار واحد مرکز در داخل کشور وجود دارند؛ که خراسان رضوی 30 واحد و مرکز آنرا شامل می گردد؛ نزدیک به 45000 دانشجو در دانشگاههای استان تحصیل می نمایند.
وی پیام نور گناباد را از مراکز بزرگ خواند و گفت: گناباد یکی از مراکز مهم استان خراسان رضوی و دانشگاهی فرهنگی است؛ و جنس دانشجویان و اساتید فقط درس، بحث و تحصیل می باشد؛ که دانشگاه با کیفیت و محتوا محور است.
دانشجویان 4 سال درس و تست زنی را در دانشگاه پیام نور یاد می گیرد و در نتیجه 30 % تحصیلات تکمیلی دانشگاههای سراسر کشور تحصیل کرده های پیام نور است واین کیفیت است و برای دولت تدبیر و امید برند محسوب می شود. با خدمات شایانی که دولت ارائه داده است؛ مطلقا جهت دهی های سیاسی در مباحث مدیریتی دخالت ندارد.


علی اکبر عجم ریاست جدید پیام نور گناباد گفت: امروزه همه مردم در عصر فناوری و اطلاعات قرار گرفته اند، دانشگاهها از طریق ایجاد و تقویت بنیادها و زیر بناهای فکری و فرهنگی و پژوهشی جوانان باعث می شود که جوانان ما به عنوان افراد دانا ودانشمند تلقی شوند به عبارت دیگر جامعه از اطلاعات محوری به سوی جامعه ی دانا محوری حرکت نماید؛ از طریق تقویت زیر ساخت ها و تقویت بنیاد های فکری و فرهنگی و اجتماعی و ارزش هایی که می شود در آنها تقویت شود؛ آنها را به افراد هوشمند و دانا تبدیل نمود؛ و تصمیمات آنها بر حسب دانایی و خرد آنها خواهد بود.
وی با اشاره به بحث رسالت افزود: دانشگاهها سه رسالت اصلی را دارا می باشند: 1-توسعه دانش است 2-تقویت و رشد پژوهش و در نهایت3-ارئه خدمات تخصصی به نهاد ها و ارگانهای مختلف است.
دانشگاه پیام نور به عنوان زیر نظام در جهت رسیدن به این رسالت و ماموریت باید تلاش بسیاری انجام دهد، اگر بخواهد دانشگاه رشد یابد باید به سمت کیفیت حرکت نماید؛ اگر بحث، رشد پژوهش باشد، باید پژوهش ها کاربردی باشد که منجر به تولید ایده و ثروتی را در خدمت صنعت قرار دهد؛ و خدماتی که ارائه می دهد باید متناسب با نیاز روز و ظرفیت و تغییراتی که در جامعه حادث می شود، باشد.

در خاتمه با تقدیری از کاظم گلباف؛ سرپرست جدید دانشگاه پیام نور علی اکبر عجم را به سرپرستی دانشگاه یام نور گناباد انتصاب گردید.
دانشگاه پیام نور دارای 13  هیئت علمی که هر یک به ازای 800 دانشجو در دانشگاه پیام نور گناباد جذب و فعالیت می نمایند. 3 آزمایشگاه شیمی و دو آزمایشگاه زیست و لابراتور زبان در دانشگاه پیام نور وجود دارد. دارای  120 سیستم کامپیوتر می باشد؛ و دارای 15 رشته در مقطع آموزشی و 35 رشته کارشناسی و 5 رشته در مقطع ارشد می باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد