تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
پنجشنبه 21 فروردين 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 16 شعبان 1441.
تاریخ قمری :
Apr 09 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

رییس دانشگاه علوم پرشکی گناباد: رعایت اخلاق در پژوهش ضامن سلامت و استواری فرایند تولید، اشتراک و نشر پژوهش می شود.

به گزارش باران کویر، دکتر رضا احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور با گرامیداشت شهدای کربلا گفت:

امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام امام حسین (ع) است و رعایت اخلاق در جامعه نیز یکی از مصادیق آن است. وی در ادامه به معرفی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: وجود دو مرکز تحقیقاتی، دو مجله علمی پژوهشی دو زبانه، کسب رتبه دوم جشنواره رازی توسط کمیته تحقیقات دانشجویی در دو سال متوالی، اخذ 14 گرنت پژوهشی دانشجویی، اخذ اعتبارنامه کمیته منطقه ای اخلاق در پژوهش بخشی از توانمندی ها و موفقیت های این معاونت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: هر جامعه ای برای توسعه و پیشرفت نیازمند یک سری زیرساخت ها و شاخص هاست که تحقیق و پژوهش یکی از آیتم های مهم در این زمینه است.
وی ادامه داد: البته باید در کارهای تحقیقاتی و پژوهشی به سمت کاربردی کردن آن ها برویم تا ماحصل آن بتواند در برآوردن احتیاجات جامعه و در نتیجه پیشرفت کشور موثر باشد.
دکتر احمدی سپس با تعریف اخلاق حرفه ای گفت: هر حرفه اصول و قواعدی برای بررسی عملکرد خودش دارد که پژوهش نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از قواعد آن اخلاق در پژوهش است.
رئیس کمیته منطقه ای اخلاق در پژوهش دانشگاه با تاکید بر رعایت اخلاق و حفظ احترام متقابل در پژوهش گفت: مهم است که یک جامعه علمی قرار بگذارند تا مجموعه ای از آداب و اصول اخلاقی را در فرایند استفاده، تولید و نشر دانش رعایت کنند تا این رفتار به عنوان سرمایه ای عظیم ضامن سلامت و استواری فرایند تولید، اشتراک و نشر پژوهش باشد.

روابط عمومی علوم پزشکی گناباد

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد